Sepetinizde herhangi bir ürün bulunmamaktadır.
Dilerseniz hemen mağazamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz.
Toplam :
  Alışverişi Tamamla

Playseba.com'un Açılışına özel Squishyler %40'a varan indirimlerle!

150 TL ve üzeri tüm alışverişlerinizde tüm Türkiye'ye KARGO ÜCRETSİZ!

150 TL altı siparişlerinizde kargo ücreti 35 TL'dir.

Squishy Oyuncaklar
Henüz bir ürün eklenmemiş.

Squishy Nedir?

Squishy, ​​özel olarak formüle edilmiş yumuşak poliüretan köpükten yapılmış, sıkıldıktan sonra yavaşça orijinal şekline dönen bir tür yumuşak oyuncaktır. Squishies hayvanlar, meyveler ve gıda maddeleri gibi birçok farklı şekil ve boyutta üretilmektedir. Genellikle temsil edilen nesneye uyacak şekilde kokulandırılırlar. Oyuncağa aynı zamanda kawaii squishy de denir, kawaii Japonca'da "sevimli" anlamına gelir. Japonya menşeli squishies, 2017 baharında ABD'de satışa sunuldu. Daha sonraki yıllarda oyuncaklar tüm dünyada popüler hale geldi ve sosyal medyada (özellikle YouTube ve Instagram) büyük bir yer edindi. Squishies, çocuklar ve gençler arasında popüler hale geldi, aynı zamanda yetişkinler arasında da, onları ezmenin verdiği dokunsal zevk nedeniyle popüler hale geldi; bunun stresi azalttığı söyleniyor.Squishies, stres topları ve stres toplarını içeren daha genel bir akılsız manipülasyon oyuncakları sınıfının yeni bir üyesidir. Bu tür çok eski olarak görülebilir; örneğin 16. yüzyıldan kalma kupa ve top oyuncağı (bilboquet). Köpüksüz malzemelere squishies de denilebilir. Bu, yüksek düzeyde plastikleştirilmiş kauçuk veya yumuşak malzemeler üreten çapraz bağlı polimerleri içerebilir. İkincisi, uygun şekilde hazırlanırsa, küçük, taşınabilir moleküller içermediğinden daha sağlıklı bir alternatif sağlayabilir. Malzemenin yumuşaklığı çapraz bağ yoğunluğunun kontrol edilmesiyle kontrol edilebilir. Çok az çapraz bağlantı olması halinde malzeme ezilmiş halde kalabilir.

Squishyler Ne İşe Yarar?

Squishy (Sukuşi), son günlerde çocuklar ya da yetişkinler arasında yaygın bir stress atma oyuncağı arasındaki yerini aldı. İnsanlar onları sıkmaktan zevk alırken, tam olarak ne işe yaradıklarını bilmeyebilirler. Peki bu meşhur sukişiler ne işe yarıyor?

1. Stresi azaltmak

Squishy'nin tıbbi bir üstünlüğü var çünkü birçok yetişkin için stres atma işlevi görüyor. Squishy stresi kesmek için tasarlanmıştır, çünkü onları sıkmak stresinizi eritebilir. Squishy ile oynamak sıkı tutuş sağlar ve refleksleri de hızlandırır. Squishy oynamak, tıpkı yoga ve meditasyon yapmak gibi, beynimizdeki ve vücudumuzdaki stres akışını kapattığından da çok sakinleşebilir. Dahası, squishy, çok yumuşak tasarım ve parlak renk nedeniyle duyusal işlem bozukluğu veya otizm spektrumu olan insanlar için çok ünlü bir oyuncaktır.

2. Dekorasyon

Kadınlar evi dekore etmeyi sever. Aslında, birçok yetişkin evde bir dekorasyon yapmak için yaratıcı şeyler arar. Bu oyuncakları evin herhangi bir yerinde bir dekorasyon olarak kullanabilirsiniz; verandasında, masanda, yatak odanda ve başka bir yerde.

3. Oyuncak

Squishy'nin hoş bir oyuncak olabileceğini biliyor musun? Kesinlikle, bu oyuncaklar çocuklarınızın mutluluktan havalara uçmasını sağlayabilir.
Çocuklar, squishy'yi seviyor. Fakat, squishy'nin sadece çocuklar için bir oyuncak olmadığını biliyor musunuz? Odaklanmalarına yardımcı olur ve konsantrasyonlarını arttırır. Bu arada, squishy'nin hafif olması nedeniyle onları anahtarlık olarak da kullanılabilir, çocukların okula getirmeleri kolay ve rahat hale gelir.

4. Yastık

Yumuşacık olduğundan, yastık gibi bile kullanılabilir. Squishy'nin yumuşak dokusu bir yastık olması açısından hoş. Herhangi bir yerde yastığınız yoksa, sukişileri çocuklar ve yetişkinler bir yastık olarak yumuşacık kullanabilirsiniz.

Son günlerde bir çok çocuğun Squishy’den bahsetmeye başladığını siz de duymuşsunuzdur. Squishy aslında kısa bir anlatımla süngerimsi – esnek – yumuşak anlamı taşır. Halihazırda piyasada buna benzer Squishy oyuncak’lar ve objeler bulunuyor. Piyasa ismi ile Squishy henüz çok yeni bir terim olmasına rağmen bir çok çocuğun ve gencin de dikkatini çekmeyi başarmış durumda. Hatta squishy nedir? sorusundan ziyade Squishy nasıl yapılır? gibi sorular bile sorulur oldu. Aslında şekil olarak daha çok meyve, yiyecek (Karpuz, elma , kek ,dondurma gibi) ürünler olsa da çeşitli hayvan figürü şeklinde olanlar da çocuklar tarafından beğeniliyor.

Squishy ile slime aynı şey mi?
Squishy ile slime aynı şey değil. İkisinin karıştırıldığı doğru ancak Squishy slime’dan çok farklı. Squishy dediğimiz nesnelerin ya da oyuncakların belli bir şekli , rengi var ve şekli bozulduğunda esnek olduğundan yeniden eski halini alıyor. Oysa slime için aynı şey geçerli değildir. Yine de yumuşaklığı yönünden slime benzeri olduğundan Squishy ile slime karıştırılabiliyor.

Squishy oyuncak nasıl yapılır?
Slime da ilk piyasaya çıktığında hazır olan da vardı ama herkes kendisi yapmak istedi. Zamanla herkesin bir slime tecrübesi oldu. “Squishy yapılışı” henüz yaygınlaşmasa da yöntemlerden birini sizlerle paylaşıyoruz.

Önce bir sünger alıyoruz. Eğer aldığınız bir bulaşık süngeriyse bir tarafında renkli bir kısmı vardır. bu renkli kısım yeşil ya da mavi olabilir. Bu kısmı dikkatlice kesip alıyoruz. Bize asıl lazım olan geride kalan düz kısım. Bu kısma makas yardımıyla istediğimiz bir oyuncak ya da figür şekli veriyoruz. İsterseniz farklı yerlerinden ince iplerle sıkıştırp bağlayarak değişik şekiller de verbilirsiniz. Kesip şekillendirme işlemi bittikten sonra istediğimiz renk akrilik boya ve boyayı düzgünce dağıtabilmek için fırçaya ihtiyacımız olacak. Şimdi süngerimizin her tarafını akrilik boya ile boyuyoruz. Burada dikkat edeceğimiz şey mümkün olduğunca yüzeysel boyamak. Bu arada elinizi de boyama ihtimaliniz yüksek olacağından bir eldiven kullanmanız sizin yararınıza olur.

Ancak siz ne kadar hassas olsanız da süngerin türüne göre normalden fazla boya kullanmanız gerekecektir. Dolayısıyla kuruması için de sabırlı olmanız lazım, keza uzun bir süre beklemeniz gerekecek. Boya kuruduktan sonra elinize alıp kendi yaptığınız Squishy ‘nin keyfini çıkarabilirsiniz. Squishy oyuncağınızı sıkıştırıp bıraktığınızda normal haline daha yavaş döndüğünü görebilirsiniz. İşte orjinal Squishy oyuncak için en belirgin özellik te bu zaten Yani eski haline yavaş yavaş gelmesi.

Tabii ki evde Squishy oyuncak yapmak ve sonucunda elde ettiğiniz oyuncak orjinalinin aynısı olmayabilir. Ancak eminim siz de birçok şeyi kendiniz yaptığınız için mutlu oluyorsunuz.Umarız acemice de olsa en basit Squishy oyuncak nasıl yapılır? sorunuza cevap verebilmişizdir.

Squishy oyuncağınızla iyi eğlenceler…