Sepetinizde herhangi bir ürün bulunmamaktadır.
Dilerseniz hemen mağazamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz.
Toplam :
  Alışverişi Tamamla

Playseba.com'un Açılışına özel Organik Keçe Oyuncaklar %40'a varan indirimlerle!

150 TL ve üzeri tüm alışverişlerinizde KARGO ÜCRETSİZ!

150 TL altı siparişlerinizde kargo ücreti sabit 35 TL'dir.

Organik Keçe Oyuncaklar

Tüm oyuncaklarımız yumuşak keçe kumaştan ve %100 el yapımı olup sizler için özenle hazırlanmaktadır. İçleri boncuk elyaf ile doldurulmuştur.

Yiyecek grubu olan keçe oyuncaklarımız gerçek gıda ürünleriyle benzer boyut ve görünümlere sahip olmalarıyla türevlerine oranla gerçeğe en yakın deneyimi sunar.

Her biri el yapımı olan oyuncaklarımız soğuk veya ılık suda elde yıkanmalıdır. Aktif kimyasal madde ve beyazlatıcı içeren deterjanlar kullanılmamalıdır.

Yapısı gereği yumuşak olan oyuncaklarımız çocuklarınızın güvenliği açısından hiç bir sorun teşkil etmez. Herhangi bir düşme, çarpma veya vurma durumunda çocuğunuz bir zarar almayacaktır.

Playseba olarak felsefemiz;

Playseba, yenilikçi yaklaşımı ile ürettiği role play- rol yapma oyuncakları ve keçe oyuncakları (felt toys) Türkiye’nin çocuk sahibi ailelerine ilham veriyor.

Playseba, cinsiyet ayrımı olmaksızın kız ve erkek çocuklarınızın kolaylık ve severek oynayacağı oyuncaklar üretmeye özen göstermektedir. Oyunla öğrenmenin gücüne inanıyoruz. Bu sebeple Playseba ürettiği oyuncaklar ile çocuklarınızın kişisel gelişimi katkı sağlıyor. çocuklarınızın zihinsel ve motor gelişimini destekleyerek, onların zeka gelişimine yardımcı oluyor.

Üretilen oyuncaklar birçok çocuk gelişim felsefesine uygun olarak üretiliyor. Ürünlerimiz gün geçtikçe çeşitlenecek, Anne ve Babaları da oyunlarımızın içerisine dahil edeceğiz.

Keçe Nedir?

Keçe, geçmişi en köklü olan tekstil ürünü olarak bilinir. Koyun, tiftik keçisi gibi hayvanların yünlerinin, su ve ısı ile oluşturulan alkali bir alanda birleştirilmesi ile oluşturulur. Bu yüzden şekil verilen ve uzun ömürlü aksesuarları yaratmakta kullanılan bir materyal olarak seçilmiştir. Keçe çocuklar için sağlıksal açıdan uygun oyuncakların tasarlamasında tercih edilen ve plastik gibi zararlı içeriklere sahip olmayan bir kumaş çeşididir. Diğer yandan iplik formunda da temin edilebilen ve giyim, aksesuar tiplerini örgü tekniği üzerinden yaratmaya imkan sağlayan bir üründür.

Keçe Çeşitleri Nelerdir?

Keçe çeşitleri şunlardır:

 • Kumaş Keçe: Çeşitli yünlerin sıkıştırılması ile elde edilen hoş bir kumaştır. Özellikle iğne ile dikilerek oluşturulan süsleme ve oyuncak ürünlerinin hazırlanmasında tercih edilir. Belirli tasarımlarda ise zemin olarak kullanılır. Sert veya yumuşak bez kıvamında modelleri ile farklı tasarımların yaratılmasına imkan sağlar. 3mm ve üzeri kalınlıklarda üretilir.
 • Kuru (İğne) Keçe: Susuz teknikte üretilen keçedir. Yün liflerinin özel dikenli iğne ile birbirlerine kenetlenmeleri ardından elde edilir.
 • Islak Keçe: İlk olarak doğal sabun suyunda ıslatılan ardından kumaş kalınlığına ulaşıncaya kadar emekle yoğrularak son halini alan keçedir.

Keçenin Kullanım Alanları Neler?

Keçenin kullanım alanları şöyledir:

 • Çanta yapımı,
 • Oyuncak yapımı,
 • Giysi ve çadır,
 • Müzik aletleri,
 • Ceket, şapka, resim çerçevesi,
 • Yastık, cüzdan, süsleme yapımı,

Bu alanlarda ve daha birçok alanda keçe kullanılır. Diğer yandan keçeden minimal sanat eserleri, oyuncak bebekler de tasarlanır.

Keçenin Özellikleri Nelerdir?

Keçenin özellikleri:

 • Keçe iğne yardımı ile model verilebilen bir tekstil üründür.
 • Keçe sağlıklı ve bakteri tutmayan bir materyaldir. Bu yüzden medikal ürün paketlemede dahi keçe tercih edilir.
 • Uzun ömürlü ve verildiği figürü koruyan bir yapıya sahiptir.
 • Isı yalıtımı sağlayabilen bir materyaldir.
 • Ses yalıtımı sağlamasının yanında, kalın ve sert modellere basınca dayanıklıdır.
 • Geniş bir renk skalasına sahip olan, kumaş veya ip formunda kullanıabilen bir tekstil ürünüdür.